8.3.1. Kształcenie zawodowe młodzieży – tryb konkursowy 04.12.2015
Wnioski o dofinansowanie projektów należy składać w formie elektronicznej poprzez Lokalny System Informatyczny do obsługi Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 (LSI 2014+) na stronie internetowejhttps://lsi.wielkopolskie.pl od dnia 28.12.2015 r. od godziny 0.00 do dnia 25.01.2016 r. do godziny 15.30.
Wersję papierową wniosku z wymaganą dokumentacją należy składać w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, Sekretariacie Departamentu Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego al. Niepodległości 18, 61-713 Poznań (bud. „C”, 1 piętro, pok. 142) od poniedziałku do piątku w godzinach: 7.30 do 15.30 lub wysłać pocztą za potwierdzeniem bądź przesyłką kurierską (w ciągu 5 dni roboczych od dnia złożenia wersji elektronicznej).
Decyduje data wpływu dokumentacji do Departamentu.
Na co i kto może składać wnioski:
Wszystkie podmioty z wyłączeniem osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej lub oświatowej.
- Projekty służące podnoszeniu kwalifikacji zawodowych uczniów szkół i placówek systemu oświaty prowadzących kształcenie zawodowe poprzez:
- staże zawodowe organizowane u pracodawców lub przedsiębiorców;
- realizację kształcenia zawodowego praktycznego we współpracy z pracodawcami lub przedsiębiorcami w szkołach lub placówkach systemu oświaty prowadzących kształcenie zawodowe;
- realizację projektów z zakresu kształcenia dualnego,
- inne formy służące podnoszeniu kwalifikacji zawodowych uczniów.
- Wyposażenie/doposażenie pracowni lub warsztatów szkolnych w nowoczesny sprzęt i materiały dydaktyczne umożliwiające realizację podstawy programowej kształcenia
w zawodach w warunkach zbliżonych do rzeczywistego środowiska pracy zawodowej (występuje wyłącznie jako element projektu wskazanego w pkt. 1). - Doskonalenie kompetencji nauczycieli kształcenia zawodowego, instruktorów praktycznej nauki zawodu (występuje wyłącznie jako element projektu wskazanego w pkt.1,2).
- Projekty w zakresie doradztwa edukacyjno-zawodowego dla młodzieży, w tym doposażenie w niezbędny sprzęt umożliwiający prowadzenie doradztwa, podnoszenie kompetencji osób prowadzących doradztwo w przedmiotowym zakresie (wyłącznie jako element projektu wskazanego w pkt.1).
Maksymalny dopuszczalny poziom dofinansowania projektu:
85% – Maksymalny poziom dofinansowania UE wydatków kwalifikowalnych na poziomie projektu
90% – Maksymalny poziom dofinansowania całkowitego wydatków kwalifikowalnych na poziomie projektu
Ogólna pula środków przeznaczona na dofinansowanie projektów: 13 391 768 zł
Minimalna wartość projektu: 50 000 zł
Minimalny wkład własny: 10%
Więcej informacji:
http://www.wrpo.wielkopolskie.pl/nabory/67